Provoz ambulance v době NOUZOVÉHO STAVU v souvislosti s onemocněním COVID-19

06.04.2020 11:59

POZOR!!!

ČTĚTE

 

 

 

Na základě doporučení vydaného výborem SPL ČR nadále zůstávají v platnosti následující aktualizované opatření platné od 14.4.2020.

 

V současné epidemiologické situaci je nadále třeba na každého pacienta s respiračním onemocněním pohlížet jako na potenciálně nakaženého  SARS-CoV-2 (koronavirus).

 

Proto:

 

1. Od pondělí 16.3.2020 budeme používat po celou ordinační dobu předepsaný respirátor a brýle.

2. Ordinační doba bude z důvodu zajištění zkrácení doby expozice virem upravena následovně:

Po, Čt 08:00 – 12:00, Út 07:00 – 12:00, St 14:00 – 16:00, Pá 08:00 – 10:00.

3. Objednávání pacientů na preventivní prohlídky a dispenzární prohlídky (diabetes, arteriální hypertenze, hypofunkce štítné žlázy) bude prováděno v omezené míře! Podmínkou je, že nejste v karanténě a nejevíte známky respiračního onemocnění.

4. V ambulantní dobu budou prováděny převážně telefonické konzultace.

5. Z epidemiologických důvodů nelze připustit zbytečné mísení zdravé populace s nemocnými v ordinacích VPL. Proto bude čekárna uzamčena a do ordinace budou vpuštěni pacienti pouze po předchozí domluvě.

 

Dodržování pravidel při návštěvě zdravotnického zařízení:

 

  • Před návštěvou je nutné předem telefonicky kontaktovat zdravotnické zařízení na uvedených telefonních číslech (581207279, nebo mob. 606585228).
  • V případě, že to bude Váš zdravotní stav umožňovat, lékař Vám poskytne telefonickou konzultaci a eventuálně odešle e-Recept a e-Neschopenku.
  • V případě, že lékař rozhodne o vyšetření ve zdravotnickém zařízení, sestra s vámi domluví termín návštěvy.
  • Čekárna je zatím uzavřena a pacienti musí zůstat před ambulancí, kde si je vyzvedne sestra.
    a odvede je na ambulanci. Po příchodu ke zdravotnickému zařízení telefonicky informujte personál zdravotnického zařízení.
  • Při návštěvě zdravotnického zařízení používejte vždy roušku.
  • V případě dušnosti volejte prosím RLP 155.
  • Je samozřejmé, že akutního pacienta neodmítneme!

 

6. Pacienti, na které se vztahuje karanténa a mají zároveň klinické příznaky budou dále nasměrováni dle platných postupů na KHS a na linku 1212. Pacienti s banalitami budou odmítnuti.

7. Chronická medikace bude řešena vystavováním e-RP. Pacientům v karanténě bude vystavena e-PN pouze na základě telefonické konzultace. Stejně bude postupováno u všech pacientů, u kterých je to z medicínského hlediska možné.

8. Pacientům, kterým bude indikován odběr na koronavirus, bude odeslána žádanka na vyšetření elektronicky.

9. Do odvolání nebudou poskytovány pracovně-lékařské služby.

10. Další posudkové činnosti (řidičské a zbrojní průkazy, jiné posudky, výpisy z dokumentace atd.) budou prováděny v omezené míře pacientům, kteří nejsou v karanténě a nemají příznaky respiračního onemocnění.

11. V případě potřeby bude provedeno předoperační vyšetření.

12. V okamžiku, kdy nám dojdou předepsané ochranné pomůcky již nebudeme schopni zajistit bezpečný provoz ordinace. Proto bude činnost praxe převedena do nouzového režimu. V tomto režimu bude ordinace pacientům uzavřena. Poskytovány budou pouze telefonické či elektronické konzultace, zajistíme vystavení e-Receptů a vystavování e-Neschopenek, ale nebudeme vstupovat do fyzického kontaktu s pacientem.

13. V okamžiku, kdy bude naše ordinace znovu vybavena dostatečným množstvím ochranných prostředků, které umožní zajistit bezpečný provoz, vrátíme se k režimu provozu dle bodů 3-11.

14. K telefonické komunikaci využijte naše telefonní číslo 581207279, nebo mob. 606585228 a pro případ, že se nebudete moci dovolat, zřídili jsme pro Vás novou emailovou adresu ereceptmedikam@email.cz, na kterou můžete psát své požadavky na vystavení e-Receptu.

 

15. Tato doporučení platí do odvolání a budou dále upřesňována.

 

Děkujeme za pochopení a o všech změnách Vás budeme včas informovat.

 

                                                                                     MUDr. Miroslav Lastič

 

 

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode