Provoz ordinace v době karantény koronavirus SARS-CoV-2

16.03.2020 08:35

POZOR!!!

ČTĚTE

Na základě doporučení vydaného výborem SPL ČR jsme nucení s ohledem na současnou epidemiologickou situaci a nařízení vlády přistoupit k následujícím opatřením. 

V současné epidemiologické situaci je třeba na každého pacienta s respiračním onemocněním pohlížet jako na potenciálně nemocného SARS-CoV-2 (koronavirus) a není dále možné, aby praktičtí lékaři pracovali bez ochranných prostředků.

Proto:

1. Od pondělí 16.3.2020 budeme používat po celou ordinační dobu předepsaný respirátor a brýle. Zatím máme tyto pomůcky na jeden den (pondělí 16.3.2020).

2. Ordinační doba bude z důvodu zajištění zkrácení doby expozice virem upravena následovně: Po, Čt 08:00 – 12:00, Út 07:00 – 12:00, St 14:00 – 16:00, Pá 08:00 – 11:00. Objednávání pacientů nebude prováděno! V ambulantní dobu budou prováděny pouze telefonické konzultace.

3. Z epidemiologických důvodů nelze připustit zbytečné mísení zdravé populace s nemocnými v ordinacích VPL. Proto bude čekárna uzamčena a do ordinace budou vpuštěni pacienti pouze po předchozí domluvě.

4. Péče bude omezena pouze na pacienty s akutními potížemi. Pacienti, na které se vztahuje karanténa a mají zároveň klinické příznaky budou dále nasměrováni dle platných postupů na KHS a linku 112. Pacienti s banalitami budou odmítnuti. Kontrola chronických pacientů bez akutních potíží bude odložena. Samozřejmě budou odloženy veškeré preventivní prohlídky, očkování atd.

5. Chronická medikaci bude řešena vystavováním eRP. Pacientům v karanténě bude vystavena e-PN pouze na základě telefonické konzultace. Stejně bude postupováno u všech pacientů, kde je to z medicínského hlediska možné.

6. S okamžitou platností nebudou poskytovány pracovně-lékařské služby
a zbytné posudkové činnosti (řidičské a zbrojní průkazy, jiné posudky, výpisy z dokumentace atd. Bude pozastaveno vyšetření pro potřebu posudkové služby ČSSZ (invalidní důchody, bezmocnosti). Nebude prováděno předoperační vyšetření.

7. V okamžiku, kdy nám dojdou předepsané ochranné pomůcky již nebudeme schopni zajistit bezpečný provoz ordinace. Proto bude činnost praxe převedena do nouzového režimu. V tomto režimu bude ordinace pacientům uzavřena. Poskytovány budou pouze telefonické či elektronické konzultace, zajistíme vystavení e-Receptů a vystavování e – Neschopenek, ale nebudeme vstupovat do fyzického kontaktu s pacientem.

8. V okamžiku, kdy bude naše ordinace znovu vybavena dostatečným množstvím ochranných prostředků, které umožní zajistit bezpečný provoz, vrátíme se k režimu provozu dle bodů 4-6.

9. K telefonické komunikaci využijte naše telefonní číslo 581207279, nebo mob. 606585228 a pro případ, že se nebudete moci dovolat, zřídili jsme pro Vás novou emailovou adresu ereceptmedikam@email.cz, na kterou můžete psát své požadavky na vystavení eReceptu.

10. Tato doporučení platí do odvolání a budou dále upřesňována.

 

Děkujeme za pochopení a o všech změnách Vás budeme včas informovat.

 

                                                                                     MUDr. Miroslav Lastič

 

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode