Služby

V naší ordinaci Vám nabízíme kvalitní komplexní lékařské služby. Vždy profesionální a osobní přístup je u nás samozřejmostí. Ke každému pacientovi přistupujeme při řešení jeho zdravotních problémů individuálně. Kvalitní péči Vám zajistíme s pomocí kvalitních a ověřených zdravotnických přístrojů.


Ošetření a vyšetření praktickým lékařem

V naší ordinaci poskytujeme léčebně-preventivní péči praktického lékaře pro dospělé hrazenou ze zdravotního pojištění i nadstandardní placené služby.

Ordinační hodiny

Zde naleznete naše ordinační hodiny. Snažíme se Vám být k dispozici co nejčastěji. Po domluvě je možné zařídit vyšetření i mimo ordinační hodiny.

 
PŘÍSTROJOVÁ A LABORATRONÍ VYŠETŘENÍ DOSTUPNÁ PŘÍMO V NAŠÍ ORDINACI

CRP – POCT

Laboratorní vyšetření je prováděno z kapilární krve získané po vpichu do prstu. Výsledek vyšetření je zpracován za 2-3minuty a na základě zjištěné hodnoty je ve většině případů možné rozlišit bakteriální a virovou infekci.

C-reaktivní protein (CRP) je jedním z nejdůležitějších reaktantů akutní fáze, jehož hladina výrazně stoupá při probíhajícím bakteriálním zánětu.

V případě virové infekce jsou naměřené hodnoty v normě nebo mírně zvýšené.

Provedením tohoto jednoduchého testu lze často předejít  zbytečnému předepisování antibiotik pacientům.

 

INR – POCT

Laboratorní vyšetření srážlivosti krve používané k monitorování účinnosti antikoagulační léčby warfarinem.

Jde o kvantitativnímu stanovení protrombinového času (PT/hodnoty Quickova testu/INR) s použitím kapilární krve odebrané z konečku prstu.

 

Vyšetření glykemie a glykovaného hemoglobinu – POCT

Laboratorní vyšetření je prováděno u pacientů s diagnózou Diabetes mellitus, česky úplavice cukrová, krátce cukrovka, kteří jsou registrování a dispenzarizováni s tímto onemocněním v naší ambulanci. Vyšetření je prováděno z kapilární krve a výsledek vyšetření je k dispozici za několik málo minut.

 

FOB test - vyšetření okultního krvácení

Test je určený ke zjištění (běžným okem neviditelného) krvácení ve vzorku stolice. V rámci prevence je toto vyšetření prováděné u pacientů od 50 roku, kdy nepatrné krvácení může být jediným příznakem jinak nezjistitelného nádoru tlustého střeva.

 

24 hodinové ambulantní monitorování krevního tlaku (AMTK)

Ambulantní monitor tlaku krve lze použít u pacientů, kde běžné, ambulantní měření není spolehlivé (WCS - syndrom bílého pláště), dále je lze použít pro kontrolu účinnosti léčby antihypertenzivy, získání představy o zátěži cévního řečiště krevním tlakem jako odpověď na psychickou a fyzickou aktivitu a o cirkadiánní variabilitě během celých 24 hodin.

© 2013 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode